moje książki

“Piotrek w Watykanie” to przewodnik dla dzieci i młodzieży po najmniejszym państwie świata. To książka zrodzona z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna. Mimo, że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach – nastolatkach i dorosłych – autorka zachęca rodziców do czytania go również swoim najmłodszym dzieciom.

W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę, skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnień oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy. Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata.

Książka zawiera 52 kolorowe strony z tekstem i rysunkami, zadaniami do rozwiązania i elementami do wycięcia oraz 2 strony z puzzlami (format 21 x 21 cm).

Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek. Wydawca: Wydawnictwo EKWITA. Patroni medialni: Radio Gdańsk, Radio Klik, Mały Gość Niedzielny Premiera w Bibliotece Manhattan w Gdańsku. Z każdej sprzedanej książki 2 złote zostanie przekazane na Fundusz Dzieci Osieroconych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Recenzje

“Przewodnik dla dzieci ‘Piotrek w Watykanie’ zawiera wiele ciekawostek, a tym samym uprzedza część pytań, jakie młodzi, ciekawi turyści mogą zadać rodzicom czy przewodnikom. Wydaje mi się, że autorka zadała sobie (nie byle jaki) trud spojrzenia na jedno z najbardziej znanych i ‘turystycznych’ miejsc świata oczami osoby wybiegającej poza utarte ścieżki, zaciekawionej bardziej tym, co ‘wisi tam wysoko pod sufitem’, niż nabożną kontemplacją dzieła ‘światowej sławy artysty’ – oczami dziecka”.

Dominika Wronikowska – historyk sztuki i przewodnik po Rzymie

“Zaskakujący w swej niecodziennej formule, wciągający i przystępny w treści przewodnik. Pełen nie tylko historycznych faktów, ale również zagadek, zadań i anegdot. Zaintryguje najmłodszych, do których jest skierowany, podobnie jak dorosłych. Dla mnie – mieszkanki tego najmniejszego państwa świata i mamy dwóch córeczek – o naprawdę niezwykła publikacja. Polecam”.

Magdalena Wolińska-Riedi – korespondentka TVP w Rzymie


“Mały Polak we Włoszech. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po polonikach” to niezwykła i wyjątkowa pozycja wydawnicza. Autorka książki Edyta Gawryś wszelkiego rodzaju polonika obecne w Italii, nazywa “spotkaniami z Polską” i zachęca rodziców, aby wraz ze swoimi dziećmi, zaplanowali podróż do Rzymu, Padwy, Monte Cassino i wszędzie tam, gdzie polskie świadectwa są silne i namacalne. Pisarka zaprasza do Bolonii do budynku Archiginnasio, gdzie można podziwiać liczne herby rodowe, należące do polskich żaków, którzy w odległych czasach studiowali na pierwszym uniwersytecie w Europie – na Uniwersytecie Bolońskim!

Z kart przewodnika dowiecie się również, gdzie mieszkała królowa Marysieńka podczas swojego pobytu w Rzymie wtedy, kiedy po śmierci króla Jana III Sobieskiego opuściła Polskę. Nie możemy zapomnieć o tym, że hymn polski zwany “Mazurkiem Dąbrowskiego” powstał właśnie w Reggio Emilia! W jakich okolicznościach narodziła się pieśń? Zdradzi Wam to publikacja “Mały Polak we Włoszech”. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po polonikach we Włoszech – jedyny przewodnik, który wskaże kierunek zwiedzania bliski Waszym sercom.

Patronat nad książką objęli: Instytut Polski w Rzymie oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa

Patronat medialny: TVP Polonia
Sponsor: Sklep polski “U Michała” viale Trastevere 233 Rzym